O spółce

Firma z tradycją

Adriana S.A. jest prywatnym przedsiębiorstwem istniejącym od 1989 roku, zajmującym się produkcją mebli tapicerowanych. Jest jednym z największych producentów w branży meblarskiej, posiadających w pełni polski kapitał. Produkcja mebli w ramach grupy odbywa się w Kosowiźnie, w dwóch zakładach w Chełmnie oraz w Grodzisku Wielkopolskim, w którym działa spółka zależna Adriana Factory sp. z o.o.

Obszar działaności zagranicznej


Rynki zbytu spółki, jako producenta eksportującego prawie 100% wyrobów, obejmują Europę Zachodnią.

Rynek rodzimy


Rynek polski obsługiwany jest wyłącznie przy udziale krajowego partnera Adriana Furniture sp. z o.o., spółki która prowadzi sprzedaż detaliczną za pośrednictwem sklepu internetowego oraz poprzez showroomy, z którymi współpracuje.Polskie rzemiosło

Większość wzorów mebli oferowanych obecnie przez Adriana powstaje we współpracy z uznanymi projektantami z Holandii i Anglii, a są rozwijane we własnej wzorcowni-pracowni przez firmowych technologów.

Produkcja opiera się o współpracę z kilkudziesięcioma kooperantami produkującymi elementy drewniane oraz pokrowce z tkanin powierzonych, w związku ze standaryzacją używanych materiałów.

Informacja o strategii podatkowej